Jeśli jeszcze nie miałeś okazji brać udziału w spotkaniach Klubu Przedsiębiorczości, to być może zastanawiasz się, jak w rzeczywistości wyglądają nasze eventy. Na pewno widziałeś już zdjęcia ze spotkań i masz pewne wyobrażenie, jaka panuje u nas atmosfera. Chcielibyśmy jednak jeszcze bardziej przybliżyć Ci, jak to u nas wygląda, co warto ze sobą zabrać i czego właściwie możesz się spodziewać. Zapraszamy zatem do przeczytania naszej relacji z XXI Spotkania Śląskiego Klubu Przedsiębiorczości!
Czwartek, 11 lipca 2019 Park Hotel Diament w Katowicach. Dzień nieprzypadkowy – od początku nasze spotkania organizowane są w czwartki. Od godz. 17.00 zaczynają pojawiać się pierwsi uczestnicy spotkania. Od razu wiadomo, gdzie mają się kierować – nasi dyrektorzy z uśmiechem czekają przy rejestracji przed salą konferencyjną, gdzie wkrótce rozpocznie się spotkanie. Udzielają najważniejszych wskazówek, po czym zachęcają do networkingu z osobami, które już się zarejestrowały. Przestrzeń przed salą powoli się zapełnia, aż nadchodzi godz. 18.00 i uczestnicy zaczynają zajmować miejsca w sali konferencyjnej.
Tradycyjnie, nasze spotkanie otwiera nasz dyrektor handlowy, Tomek Bielusiak. Bardzo szybko omawia kwestie organizacyjne, po czym przedstawia Michała Elżbieciaka – dyrektora regionalnego naszego Klubu na Śląsku. To właśnie Michał jest osobą, która opiekuje się uczestnikami spotkań na Śląsku, służy pomocą i odpowiada na wszystkie pytania. Oprócz tego Michał ma firmę ubezpieczeniową, gdzie na preferencyjnych warunkach można skorzystać z wszelkiego rodzaju ubezpieczeń – zaczynając od OC samochodu, kończąc na polisach na życie.
Po chwili na scenę zostaje zaproszony jeden z naszych członków VIP, Damian Abramowicz. Jest on właścicielem i założycielem firmy Kuna System. Firma ta zajmuje się sprzedażą filtrów do wody i oczyszczaczy powietrza. Damian w dużym skrócie przedstawił filozofię swojej firmy, dla której najważniejszym aspektem jest ekologia i dbanie o naturalne środowisko poprzez odejście od plastiku.
Kolejną osobą, która pojawia się na scenie, jest Marzena Wolnicka, dyrektor salonu Volvo, który jest jednym z partnerów naszego Klubu. Marzena przedstawiła ciekawą ofertę samochodów dla członków Klubu, a także odniosła się do poprzedniego wystąpienia i dbania o ekologię – potwierdziła, że Volvo znacząco zwiększa produkcję samochodów elektrycznych.
Po dwóch, krótkich wystąpieniach, przyszedł czas na wystąpienie pierwszego z naszych gości specjalnych. Na scenie pojawia się Maciej Wieczorek. Jest on osobą wolną finansowo, mówiącą w kilkunastu językach, a przy okazji twórcą programu „Expert w Bentley’u”, do którego zaprasza znakomitych gości – biznesmenów, multimilionerów, ludzi, którzy często osiągają coś, co wydawałoby się niemożliwe.

Maciej podzielił się wiedzą dotyczącą budowania marki osobistej i tego, co może być bardzo ważne w jej tworzeniu – napisania własnej książki. Maciek jest bardzo kreatywny i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych „Dajcie mi branżę, a pokażę Wam, jak zbudować w niej pozycję eksperta”.
Po pierwszej prelekcji nadchodzi czas na kawę, herbatę, mały poczęstunek i przede wszystkim… networking!

30 minut, pełnych ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń, wskazówek i oczywiście wizytówek. Tych ostatnich trzeba było mieć ze sobą sporo, bo uczestników spotkania było 120. W ciągu tych 30 minut była też okazja do rozmowy z partnerami strategicznymi i handlowymi Klubu – „BMW Sikora”, „Mądre Rozwiązania” Michała Mierzejewskiego czy „mBank”. Przerwa mija bardzo szybko, dlatego część rozmów została przerwana i odłożona na czas po zakończeniu spotkania Klubu.
Gdy już wszyscy ponownie zebrali się na sali, na scenie pojawił się jeden z twórców Klubu Przedsiębiorczości, Adam Przemyk. Adam przedstawił wizję i misję Klubu oraz wymienił obszary, w których Klub jest w stanie pomóc każdemu przedsiębiorcy. Opowiedział o wyjazdach integracyjnych i mentoringowych, społeczności wokół Klubu, która stale się powiększa, a także o korzyściach, wynikających z członkostwa w naszym Klubie.
Tuż potem na scenie pojawiło się dwóch, wyjątkowych gości – Marek Wendreński wraz ze swoim dziadkiem, Wiesławem. Wszystkich urzekli swoją historią o tym, jak przygotowują się razem do… maratonu!

Ich opowieść była niezwykle inspirująca, ponieważ dziadek Marka ma 84 lata i porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo tych niedogodności, są zmotywowani do tego, aby cel osiągnąć – postanowili, że wnuczek będzie pchał wózek z dziadkiem i w ten sposób pokonają wyznaczone 42 kilometry. Jeśli chcesz przekonać się, jak wyglądają ich przygotowania to, wejdź na instagramowy profil pana Wiesława – grandpagang. Jako Klub zawsze bardzo chętnie wspieramy takie inicjatywy!
Po tej inspirującej historii, przyszedł czas na długo wyczekiwaną prelekcję naszego drugiego gościa specjalnego- Sławomiry Wiktorii Puchały. Bardzo cieszymy się, że do grona naszych ekspertów dołączyła przedstawicielka płci pięknej, która może być przykładem dla wielu kobiet.

Wiktoria (większość osób właśnie tak się do niej zwraca) opowiedziała, jak od samego początku, nie mając żadnego doświadczenia, zbudowała na Śląsku sieć salonów SPA i stylizacji włosów. Victoria Day Spa Luxury zdobywa prestiżowe nagrody i wyróżnienia w wielu plebiscytach, co potwierdza, jak silną markę stworzyła nasza prelegentka. Wiktoria podzieliła się także jej strategią podejmowania decyzji i czynnikami sukcesu, które według niej mają największy wpływ na efekty: determinacja, pozytywne nastawienie i odpowiedni ludzie wokół.
Po wystąpieniu Wiktorii, Adam Przemyk zaprosił na scenę jeszcze jednego z klubowiczów, Roberta Bergera. Robert w skrócie przedstawił swoją historię – opowiedział, jak wstąpił do Klubu, pracując na etacie, po czym zainspirowany historiami i możliwościami, które otworzył mu Klub, postanowił założyć własną firmę i stworzył innowacyjną platformę on-line „I tak zdasz!”, przygotowującą uczniów do matury z matematyki. Jesteśmy pod wrażeniem niesamowitego rozwoju Roberta!
To było już ostatnie wystąpienie, po którym Adam podziękował wszystkim za przybycie i zachęcił do kontynuowania rozmów w kuluarach, jeśli ktoś nie zdążył dokończyć rozmowy w przerwie networkingowej.
Te wszystkie wystąpienia sprawiły, że uczestnicy wychodzili ze spotkania z głową pełną pomysłów, inspiracji, a także nowych możliwości i kieszeniami pełnymi nowych kontaktów?
Na koniec kilka wskazówek, dzięki którym będziesz świetnie przygotowany do kolejnego spotkania Klubu.
Co warto ze sobą zabrać?
- Pozytywne nastawienie
- Wizytówki (lepiej więcej niż mniej)
- Notatnik (na pewno będzie coś, co będziesz chciał zanotować)
Jak się ubrać?
Preferowany ubiór najlepiej określi termin „business look” – pamiętaj jednak, że powinieneś czuć się swobodnie, ale profesjonalnie. Spójrz jeszcze raz na zdjęcia z relacji, umieszczone w tym wpisie lub na naszym fanpage, zobaczysz wtedy, jaki ubiór u nas dominuje :)
O której godzinie najlepiej przyjść?
Spotkanie rozpoczyna się zazwyczaj o 18.00, jednak już od 17.00 zaczynają pojawiać się pierwsi goście. Jeśli pojawisz się o 17.00, będziesz mógł odbyć więcej rozmów i poznać o wiele więcej osób, dlatego zachęcamy do przyjścia jak najwcześniej.
Do której godziny trwają spotkania?
Spotkania Klubu zazwyczaj kończą się około godz. 22.00, jednak zdarza się, że networking po takim spotkaniu trwa jeszcze przez godzinę.