fbpx

Relacja z wielkich greckich wakacji z Klubem Przedsiębiorczości!

To były niesamowite, greckie wakacje. Wyspa Kos, średnia temperatura 28 stopni, piękne morze i egzotyczne palmy. W takich warunkach 41 Klubowiczów z całej Polski, wraz ze swoimi rodzinami, postanowiło spędzić z nami swój urlop. Jak wyglądają wakacje przedsiębiorców? Jest czas na odpoczynek czy ciągle toczą się rozmowy o biznesie? ? Uchylimy Wam rąbka tajemnicy! 

24 września spotkaliśmy się wszyscy na lotnisku w Katowicach, skąd mieliśmy bezpośredni przelot na wyspę. Niecałe 3 godziny i jesteśmy na miejscu. Wspólną kolacją rozpoczęliśmy naszą grecką przygodę. 

HOTEL

Zatrzymaliśmy się w hotelu Kipriotis Village Resort****. Tuż przy plaży, z czterema basenami, kortem do tenisa, boiskiem do siatkówki i piłki nożnej, a także wieloma udogodnieniami dla dzieci. Zjeżdżalnie, statek piracki, a wieczorem w amfiteatrze mini-disco, gdzie nasze pociechy miały dużo atrakcji. 

KONSULTACJE

Wakacyjny klimat sprzyja kreatywności i powstawaniu nowych pomysłów, dlatego prawie każdego dnia prowadziliśmy konsultacje dla naszych Klubowiczów. Rozmawialiśmy wspólnie o planach na kolejne miesiące i zastanawialiśmy się, co jeszcze możemy zrobić, żeby nasza współpraca przynosiła jeszcze większe efekty 🙂 Konsultacji także udzielali nasi eksperci, a także klubowicze – zaczynając od prawa podatkowego, przez marketing i wizerunek w sieci, dbanie o zdrowie, kończąc na sposobach na oszczędzanie w trakcie… robienia zakupów! 

WYCIECZKA PO WYSPIE

W sobotę mieliśmy udać się w mniejszym gronie na zwiedzanie wyspy samochodem. Co się jednak okazało? Jedno auto nie wystarczyło i musieliśmy wypożyczyć aż 7 aut – prawie wszyscy Klubowicze dołączyli do naszej wycieczki! Co zwiedziliśmy i gdzie dotarliśmy? 
Asklepiejon – ruiny świątyni Asklepiosa, gdzie Hipokrates prowadził swoją pierwszą szkołę sztuki medycznej.

Plaka Forest – miejsce, gdzie koty, pawie i żółwie żyją w pełnej zgodzie. Koty zupełnie nie przejmowały się nami, widać było, że często mają odwiedziny gości 🙂

Limnionas – to tam zrobiliśmy przystanek na Lunch. Restauracja z przepięknym widokiem i bardzo smacznym jedzeniem.


Ruiny zamku Antimachia – wspaniała budowla, z XIV wieku, zbudowana przez Rycerzy Zakonu Joannitów

Miasteczko Zia – wspaniały taras widokowy, z którego mieliśmy okazję obejrzeć przepiękny zachód słońca.

Termy – niektórzy określili to „wisienką na torcie” naszej wycieczki. Zaparkowaliśmy nasze auta i przez 7 minut, w zupełnej ciemności, kierowaliśmy się w stronę term. W końcu dotarliśmy na miejsce – z jednej strony morze, z drugiej strony, otoczone kamieniami, gorące źródło. Usiedliśmy w miejscu, w którym gorąca woda zlewała się z zimną wodą z morza. Nad nami rozgwieżdżone niebo, z widoczną drogą mleczną. Nic dziwnego, że niektórzy z nas spędzili tam aż 3 godziny! Na termy wracaliśmy później jeszcze kilka razy, nawet przed zachodem słońca, więc możecie zobaczyć, jak to miejsce magicznie wyglądało.

WYCIECZKI Z PRZEWODNIKIEM

Mieliśmy też możliwość skorzystania z kilku wycieczek, proponowanych przez rezydentkę:
3 wyspy: Kalymnos (słynąca z poławiaczy gąbek), Plati (bezludna wyspa) i Pserimos (wyspa, na której żyje kilkadziesiąt mieszkańców, nie ma tam nawet szpitala! Ciekawostką jest fakt, że niedawno swoje wakacje spędzała tam Madonna).

Nissiros – wyspa wulkan. Weszliśmy do wnętrza wulkanu, a potem spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach dwóch miasteczek.

Turcja – zwiedzanie Bodrum, twierdzy Św. Piotra wzniesionej przez zakon Joannitów, a także… szał zakupowy!

WSPÓLNE KOLACJE

Wieczorami zasiadaliśmy natomiast do wspólnej kolacji. Mieliśmy do wyboru aż trzy restauracje: główną (mix różnych kuchni), grecką oraz włoską. Te dwie ostatnie cieszyły się największym zainteresowaniem, dlatego najczęściej właśnie tam się spotykaliśmy. Była to znakomita okazja do wymiany doświadczeń i zaplanowania kolejnego dnia. A po kolacji? Był czas na wspólne rozmowy przy basenie, tańce w pobliskim klubie, granie w karty, a także świętowanie rocznic, jak w przypadku naszego Klubowicza VIP i partnera strategicznego, Michała Elżbieciaka z jego żoną!

KOLEJNY WYJAZD

Wspólne wakacje tak bardzo spodobały się naszym Klubowiczom, że w trakcie wyjazdu powstał pomysł, by w styczniu lecieć razem do… Tajlandii! Rozważamy też inne kierunki: Wyspy Zielonego Przylądka i Wyspy Kanaryjskie. 

Jeśli spodobała Ci się nasza relacja i chcesz następnym razem lecieć z nami, to już teraz zarezerwuj sobie początek nowego roku i rozpocznij 2020 wakacjami z KP!

1 thought on “Relacja z wielkich greckich wakacji z Klubem Przedsiębiorczości!”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[]